Ehl-i Beyt

Bâki Mezarlığında Ehlibeyt Türbelerinin Yıkılma Yıldönümü

Bugün hk 8 Şevval, kutsal Medine kentinde Cennetü’l-Bâki mezarlığında ehlibeyt imamlarının –as- türbelerinin vahabi Al-ı Suud rejimi tarafından tahrip edilerek yıkıldığı günün yıl dönümüdür.

Vahabiler hk 8 Şevval 1344 tarihinde kur’an-ı Kerim ve ehlibeyt sünnetinin tealimine aykırı olarak dinden yanlış algılamaları ile İmam Hasan –as-, İmam Seccad –as-, İmam Muhammed Bakır –as- ve İmam Cafer Sadık’ın –as- yanısıra İslam peygamberinin -saa- muhterem sahabelerinin türbelerini Bâki mezarlığında tahrip ettiler.

Bâki mezarlığı, Resulullah’ın –saa- emri üzerine asr-ı saadet döneminde inşa edilen ilk mezarlıktır.
Ehlibeyt İmamlarının –as- Bâki’deki türbelerinin vahabiler tarafından tahrip edilip yıkılmadan önce kubbeleri ve bazı anıtları vardı, fakat vahabiler bu binaları da yıkarak yok ettiler.

İslami eserler ve binaların tahrip edilmesi, düşmanlar ve sömürgecilerin İslam tarihinin somut kanıtlarını yok etmek için yürüttükleri plandır.

Çeşitli dönemlerde dinler ve mezheplerin en büyük ve tehlikeli afetlerinden biri, insanların kendilerince dinden yanlış algılama, aşırıya kaçmak, bağnazlık ve sapkınlıktır. Bu yanlış algılar, bir din ve mezhebin içinde tefrikaların oluşması ve parçalanmalara sebep oluyor.

https://irangercekleri.net/emir-abdullahian-israilsiz-dunya-guvenli-bir-dunya-olur/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu