İran Gerçekleri

Ayetullah Eraki: Takrib’in Oluşturulmasından Hedef İyiliği Emretmek Kötülükten Sakındırmaktır

İslam Mezheplerini Yakınlaştırma Kurumu (Takrib) genel sekreteri Ayetullah Muhsin Eraki, Takrib’den hedefin, ”iyiliği emretme, kötülükten alıkoyma’dır” ve aynı zamanda siyasi ve kültürel işlerde hayıra davet olduğunu söyledi.


Muhsin Eraki, Tahran’da ‘Partilerin ve siyasi aktivistlerin mezhepler arasında ihtilafları azaltma ve Filistin ülküsüne desteklemedeki rolü’ başlıklı konferansta yaptığı konuşmada, İslami teşekküllerin, müslümanların hangi mezhep ve ırk olursa olsun hiç bir ayrım olmaksızın yanyana olmaları ve İslam toplum uyumunda adım atmalarıdır’ dedi.

Ayetullah Eraki, ‘ihtilaf çıkarmanın, siyonistlerin ve Amerika’nın emellerine hizmet ve şeytanın arzuları yönünde hareket etmek olduğunu belirterek, ‘Bu asla bizim kabul edeceğimiz bir şey değildir’ dedi.

Bu arada toplantıda konuşan Lübnan Emel Hareketi temsilcisi de, ‘İslami teşekküllerin, Filistin meselesi ve Kudüs’ün özgürlüğünü mihver alarak vahdet içinde İslam mezheplerinde bu konuları canlandırmalarına vurgu yaparak, İran İslam Cumhuriyeti’nin bu doğrultuda önemli rol oynayabileceğini söyledi.

https://irangercekleri.net/iran-yapimi-denizalti-dusmanlari-cok-sasirtacak/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı