İslami VahdetMezhepler

Ayetullah Abbas Ali Ahteri: Şia ve Ehli Sünnet vahdetine vurgu yapıldı

Dünya Ehlibeyt (a.s) Kurultayı Genel Sekreteri Şia ve Ehli Sünnet arasındaki vahdetin İslam ümmetinin en önemli ihtiyacı olduğunu belirtti.

İRNA’nın bildirdiğine göre Dünya Ehlibeyt (a.s) Kurultayı Genel Sekreteri Ayetullah Abbas Ali Ahteri dün “İmam Ali -as-, Sünni ve Şii vahdet ekseni” başlıklı oturumda İran’a hakim olan vahdetin özellikle de Şii ve ehli Sünnetin bir arada yaşamasının, müslümanların İmam Ali’ye -as- olan saygısından olduğunu belirtti.

Ayetullah Ahteri İmam Ali’nin -as- Nehc-ul Belaga’daki sözlerinin Kur’an Kerim’den kaynaklandığını, İslami ümmet arasında en önemli vahdet sebebi olduğunu ve Emir-ul müminin Ali’nin -as- islam ümmetinin birbirinin kanını akıtmaktan her zaman men ettiğini belirtti.

Dünya Ehlibeyt (a.s) Kurultayı Genel Sekreteri Ayetullah Abbas Ali Ahteri ayrıca Vahhabiyetin Şii ve Sünni arasında tefrika çıkartmak için büyük yatırımlar yapmasına rağmen, bir çok müslüman’ın onların tefrikacı düşüncelerine karşı olduğunu, İran’da da ehli Sünnet ve Şiilerin yan yana vahhabiliğe karşı direndiğini ifade etti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı