Hz ÖmerHalifelerİngiliz Şiileri (Sözde Şiiler)İslami Vahdet

Amerikan Güdümlü Fitneci Şiilerin Deşifresi

Şiilik adına İslam dışı faaliyetlerde bulunarak insanları hem İslam’dan hem de Şia mezhebinden soğutan Amerikan güdümlü sözde Şiilerin gerçek yüzünü defişre ediyoruz.

Şia gibi görünerek (aslında münafıktırlar) Şia’ya en büyük darbeyi vuran bu fitnecilerin asıl amaçları İran İslam Cumhuriyeti’ni ve İmam Hamaney’i hedef alarak kötü izlenimler yaratıp fitne çıkarmaktır. Meseleden haberdar olmayan pek çok Sünni kardeşimiz bu münafıkların fitnelerini görüp İran’a düşman olmakta ve pek çok Şii kardeşimiz de iyi niyetli olmalarına rağmen meselenin iç yüzünü bilmedikleri için bu fitnecilerin ekmeğine yağ sürmekteler. Bu sebeple bu fitnecileri deşifre etme gereği duyduk.

Bu videoda fitnecilerin amaçları deşifre edilmiştir :

https://www.youtube.com/watch?v=Q4bi7K5TSws

Seyyid Mücteba Şirazi: Ayetullah Seyyid Sadık Şirazi’nin küçük kardeşidir ve şu anda İngiltere’de yaşamaktadır.
Yaser Habib , İngiltere tarafından idamdan kurtarıldıktan sonra İngiltere’de Seyyid Mücteba Şirazi ile beraber çalışmaya başlamıştır.
Seyyid Mücteba Şirazi isimli İngiltere tarafından desteklenen bu sözde molla, konuşmalarında defalarca Rehberimiz AYETULLAH SEYYİD ALİ HAMENEİ ( Allah onu korusun) hakkında çok kötü küfürler kullanmıştır. Bu İngiliz mollasının ettiği hakaretleri bu güne kadar , İslam İnkılabına karşı olan hiç bir grup etmemiştir.

Yaser Habib, Şirazilere ait televizyon kanallarında Şia’nın büyük alimleri örneğin ; Şehit Muhammed Bagir Es Sadr, Ayetullah Sistani, Ayetullah Mekarim Şirazi, Merhum Ayetullah Behcet ve İmam Ali Hamenei’yi tekfir etmiştir.

Bu İngiliz mollaları, Şia’nın önde gelen alimleri(İmam Hamaney, Ayetullah Sistani vd.) Ehli Sünnet’in değerlerine hakaret etmeyi haram ilan etmelerine rağmen, fitne ateşini daha da büyütmek için hakaret etmeye devam etmişler ve bu nedenle düşmanımız Amerika, İngiltere ve işgal rejimi israil’ in ekmeğine yağ sürmüşlerdir.

Ayrıca bunlar vahabi , selefi-tekfirci gruplara da hizmet ediyorlar çünkü vahabi kanalları bunların Ehli Sünnet değerlerine hakaret etmelerini ve Ehli Sünnet aleyhindeki asılsız fetvalarını örnek göstererek , Şii Müslümanların kanının helal olduğu propagandasını yapıyorlar.
Şia’nın bir çok büyük alimi, Şirazilerin Ehli Sünnet’e yönelik bu hakaret ve fetvalarına karşıyken; düşman, bu İngiliz mollalarının fetva ve hakaretlerin Ehli sünnet camiasının gündemine almak için yoğun çaba harcıyor.

İngiliz Mollası Yasir El Habib

İngilizler 12 imam Şiileri için de iyi giyinimli ve güzel yüzlü birini buldular ve ona Londra’da cami, ilim havzaları ve televizyon kanalları tahsis ettiler, taa ki bu şahıs Şiilerin göğsünü kabartsın ve Vahhabiliğin birinci derece düşmanı olsun!

Fedek kanalının müdürü, Yasir Yahya Abdullah el Habib, miladi takvime göre 1977 (şemsi 1355) doğumlu olup Kuveyt Üniversitesi Siyasi Bilimler bölümünden mezun olmuştur. Habib’in Mehdi’nin Hizmetçileri derneğini kurmasının ardından 3 yıl geçtikten sonraki aşırılıkları, Kuveyt hükümetini bu kurumu kapatmaya ve onu da 25 yaşında hapse atmaya mecbur kılmıştı.

Ama bu cesur genç İngilizlerin dikkatini çekti ve ardından hemen Amerika ve Londra’daki insan hakları dernekleri devreye sokuldu. Kuveytli yetkililer de bu işe şaşırıp kalmışlardı. Bu kurumların hapishanelerde onca işkenceye maruz kalan tutsaklar için değil de neden bu genç âlimi kurtarmak için bu kadar çabaladıklarına bir türlü anlam verememişlerdi. Kuveytliler ağrımayan başlarını ağırtmak niyetinde olmadıklarından Habib’i yalnızca 3 ay hapishanede tutup ardından serbest bıraktılar.

Genç Şeyh Kuveyt hapishanesinden çıkarak İngilizlerle arkadaşlık etmeye başladı. İngiltere’den sığınma izni alıp ülkenin kuzeyine doğru yola çıktı. Faaliyetlerinin kapsamını geliştirmesi için 2 yıl Londra’da kalması yeterliydi. Bu süre zarfında ‘Shianewspaper” adında bir gazete yayınladı, “İmameyn Askeriyeyn” adındaki ilim havzasını kurdu ve uydu üzerinden yayın yapan “Fedek” kanalını da İngilizlerin yardımıyla tesis etti. 2010 yılında da Londra’daki mekânını “Hüseyniyei Seyyidüşşüheda” adı altında büyük bir camiye taşıdı. Yeni mekânının bir kısmını aynı zamanda ilim havzası, ofis, Fedek kanalı, Şii gazetesi ve internet sitesi faaliyetleri için de kullanmaktaydı.

Bu genç Şeyh şimdi 36 yaşında Londra’da İngilizlerin kendisine tahsis ettiği minberlere çıkarak Şiilerin sesini dünyaya duyuruyor ve sizler hala hiçbir şeyden şüphe duymuyor musunuz?

Yasir El Habib’in Meşur Fitnelerinden Biri : Şia namazında Halifelere lanet

İnternette dolaşan ve yüzbinlerce kişinin izleyip inandığı bir videoda Yasir El Habip (l.a) namaz sırasında halifelere lanet okumakta. Bu videoyu izleyen binlerce kişi meselenin iç yüzünü araştırmadan buna inanmakta ve Şia’ya karşı kin beslemeye başlamaktadır.

O Video:

Videodaki kişi Yasir El Habib’dir ve Şia ile olan tek ilgisi Şia görünümlü bir İslam düşmanı olmasıdır. Bu lanetli adamın yaptığı tüm fitnelerden Şiiler uzaktır. İmam Hamaney ve Seyyid Nasrallah defalarca bu adamın gerçek yüzünü ortaya koymuşlar ve açıkça bu lanetli adamın Şii olmadığını ilan etmişlerdir.

3 Yorum

  1. peki neden iran hükümeti bu konuya büyük çapta bir el atmıyor ve pek tanınmayan böyle bir sitede fitneye karşı cihad ediliyor.bu cihadın ve hakikatin ortaya çıkması için daha geniş çaplı tanıtım yapılmalı organizasyon tanıtım ve etkinlikler oluşturulup bu algı ortadan kalkmalı…ben bir alevi genci olarak bu yanlış bilinçlenmenin art niyetliliğin cefasını çok çektim

  2. Selam…adım kenan .Aleviyim ve bu gibi ihtilaflara ve iftiralara maruz kalanlardan biri olarak dileğim ümmetin tüm fitnelerden arınması içimizdeki yezidlerin sonunun gelmesidir.ve gelmesi çok yakın hz mehdi as ın zuhuru yakın ALLAH izin verirse onun askerlerinden biri olarak bu kutlu savaşta yerimi alacağım..bunu ruyalarımda çok net bi şekilde görüyorum…içinde bulunduğum bu maddi zorluklar ve borçlar olmasa şu anda irana gelmeyi çok isterdim…çünkü hz mehdi as askerlerini yakında orda toplar.. bazen sol avcumun içindeki ben e baktığımda ümidim daha çok artıyor .herşeyin hayırlısı mekkeye medineye ve kerbelaya gitmek nasip oldu. imam rıza as ı ziyaret ederseniz selam iletin…hayırlı günler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu