İmam Ali Hamaney

Amerika İran Milletinden Yeni Bir Tokat Daha Yiyecektir

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Ali Hamaney bugün başkent Tahran’da bulunan 100 bin kişilik Azadi stadyumunda halka hitaben konuştu.

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Ali Hamaney bugün başkent Tahran’da bulunan 100 bin kişilik Azadi stadyumunda halka hitaben konuştu.

İslam İnkılabı Rehberi İslam Cumhuriyeti ile birlikte İran’ın İngiltere ve Amerika sultasından kurtulduğuna işaret ederek ;” 19. yüzyılın başlarında kendisini gösteren bu sömürü düzeninde zayıf ülkeler üzerinde sulta kuruldu. İslam Cumhuriyeti Amerika ve İngiltere’nin bu sömürü düzeninden İran’ı kurtarmıştır. Aynı zamanda İslam Cumhuriyeti İran’ın bu sömürü düzeninde parçalanmasının önünü de almıştır” ifadelerini kullandı.

İran milletinin her sahada iktidar ve gücünü ispatladığını kaydeden İslam İnkılabı Rehberi;” Düşmanın bize yönelik tehditlerini iyi anlamalıyız. Eğer düşman Doğu sınırlarımızdan bize saldırırken birliklerinizi batıya yönlendirir iseniz bunun bir faydası olmaz. Düşmanın ne yapmak istediğini görebilmeliyiz. Unutmayınki Amerika İslam İnkılabından büyük bir tokat yemiş ve içinde bunun kinini tutmaktadır. İslam İnkılabı öncesinde İran’ın siyasetini, ekonomisini ve neyin nasıl olacağını Amerikalılar belirlemekteydi. Onlar İran milletinin azamet ve gücünden korkmakta ve kin beslemekteler” şeklinde konuştu

Amerika’nın İran’a karşı yürüttüğü kara propaganda ve medya gücüne değinen İslam İnkılabı Rehberi verilen yanlış bilgiler ve iftiralar ile halkların yönlendirildiğine işaret ederek;” Amerika hala kendisini dünyada süper güç olarak görmekte. Bu artık gerçek değil. Onların teknolojide önemli bir güce sahip oldukları doğrudur. Ancak dünyada sözü dinlenen bir ülke olmak ancak söyleyecek bir sözünüzün olması ile mümkündür. Yani felsefe, mantık ve yeni bir söylem ile” dedi.

İslam İnkılabı Rehberi Azadi stadyumundaki konuşmasında ;” “Amerika Başkanının AB ülkelerinden biraz daha sabretmeleri halinde İslam Cumhuriyetinin yok olacağını göreceklerine dair konuştuğu haberini aldım. Bu bana 40 yıl önce yine İslam Cumhuriyetinin 6 ay içerisinde yok olacağını söyleyen eski ABD Başkanlarını hatırlattı. Onlar birbirlerine bunun müjdesini vermekteydiler. Bugün İslam Cumhuriyeti hala ayakta ve daha güçlüdür” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının devamında Amerika tarafından uygulanan ağır yaptırımları kıracaklarını belirten İslam İnkılabı Rehberi;” Şüphesiz bu yaptırımların da altından kalkacağız. Yaptırımları kırmak Amerika’ya ağır bir darbe vurmak demektir. Amerika İran milletinden yeni bir tokat daha yiyecektir” dedi.

https://irangercekleri.net/yemen-ordusu-dubai-artik-guvende-degil/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu