Hizbullah

Ali Damuş: Teröristlerin Yenilmesiyle Siyonistlerin Hayalleri Suya Düştü

Hizbullah Yürütme Konseyi Başkan Yardımcısı Ali Damuş: Lübnan’daki bölgelerin IŞİD ve el-Nusra gibi teröristlerden kurtarılması Amerika ve Siyonist Rejim’in hayallerini suya düşürdü.
Lübnan Hizbullahı Yürütme Konseyi Başkan Yardımcısı Ali Damuş, Lübnan’da Cerud bölgesinin kurtarılması büyük bir başarıydı ve eğer direniş güçlerinin ve ordunun el-Nusra ve (Siyonist-Vahabi örgüt) IŞİD’e karşı uygulamaları olmasaydı bu başarı sağlanamazdı. Cerud bölgesinin kurtarılması, Lübnan’ı daha güvenli ve daha istikrarlı yaptı ve yine el-Nusra ve (Siyonist-Vahabi örgüt) IŞİD aracılıyla direnişi zayıflatmayı ve Lübnan’a darbe vurmayı uman Amerika ve Siyonistlerin hayallerini suya düşürdü.

Hizbullah yetkilisi Ali Damuş Amerika’nın BM’deki temsilcisi Nicky Halley’in sosyal medyada yer alan İran’ın Lübnan ve Yemen’e yönelik desteğinin Batı Asya’nın tamamında barışı ve istikrarı tehlikeye attığına ilişkin açıklamalarına tepki olarak; Batı Asya’da istikrarı bozan ve krize sebep olan ülke Irak, Suriye ve Yemen’de bulunan terörist grupları kuran ve destekleyen Amerika’dır. Amerika; Siyonist Rejim’i destekledi, bölge halkına ve Filistinlilere karşı Siyonist Rejim’in yanında yer aldı ve Amerikan-Suudi koalisyonu kapsamında Yemen’e yönelik yaklaşık 3 yıldır devam eden saldırılarda günahsız Yemen halkına yönelik birçok katliama ortak oldu. Amerika; Yemen halkına, kadınlara ve çocuklara yönelik işlenen cinayetlerin tamamına ortaktır ve işledikleri son cinayet yakın zamanda gerçekleşen, Yemen’de onlarca kadın ve çocuğun öldüğü saldırıydı. Amerika; Filistinlilerin, Suriyelilerin ve Iraklıların kanını dökerek, Siyonist Rejim’in ve tekfirci teröristlerin bölgede ve dünyada işledikleri cinayetlerin tamamına ortak oldu, ifadelerini kullandı.

Damuş daha sonra, Lübnan halkının içindeki bulunduğu ekonomik durum ve çeşitli krizlere işaret ederek; Lübnan’da kabine en kısa sürede kurulmalıdır çünkü bazı grupların kabine kurulması konusundaki tembelliği ve önşart koşmaları Lübnan’ın menfaatlerine zarar vermektedir. Duraklamanın ve sorunları geride bırakmanın yolu yüksek beklentilerden vazgeçmek ve dış dayatmaları bir kenara bırakmaktır çünkü bu durum kabinenin kurulmasının gecikmesine neden olmaktadır. Bazıları kabinedeki paylarını artırma, seçimlerini sonuçlarını değiştirme ve direniş karşıtı dış hesaplaşmalara umut bağlamışlardı ancak Lübnan direniş karşıtı dış hesaplaşmaların, Amerika ve Suudi Arabistan’ın taleplerinin gerçekleşeceği bir alan değildir. Yine buna gönül bağlayanlar geçmiş tecrübelerden ve yabancı planların nasıl başarısızlığa uğradığına bakarak bunlardan ders çıkarmalıdır. Onlar Suriye’de direnişi kuşatmaya yönelik tüm ümitlerinin boşa çıktığını kabul etmelidirler, ifadelerini kullandı.

https://irangercekleri.net/israilli-generalden-iran-islam-cumhuriyeti-itirafi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı