İran Haberleri

25 Milyon İranlı, Şehit Süleymani’nin Cenaze Törenine Katıldı

Devrim Muhafızları Sözcüsü General Ramazan Şerif, Kudüs Gücü Komutanı Korgeneral Kasım Süleymani için Ahvaz, Meşhed, Tahran, Kum ve Kerman şehirlerde düzenlenen cenaze törenlerine katılan vatandaş sayısını 25 milyon kişi olarak açıkladı.

Devrim Muhafızları Sözcüsü bugün Tahran’da Şehit Korgeneral Kasım Süleymani için düzenlenen anma töreni kapsamında gazetecilere yaptığı açıklamada, bunca katılımın ABD için çok açık bir mesaj taşıdığını, İran halkının bir bütün olarak Amerikalılar’a karşı konulmasını ve Devrim Muhafızları’ndan her alanda ABD’yi yenmesini istediğini vurguladı.

General Şerif, Batı Asya’nın geleceğinde Amerikalılar’ın bir yeri olmayacağını ve bu bölgenin büyük ülkeleri ve milletlerinin bağımsız olacağını ifade ederek, bu yolun sonunun Siyonist rejimin yok olması ve Filistin halkının hakimiyeti olduğunu belirtti.

Iraklı yetkililerin resmi daveti üzerine 3 ocak tarihinde Bağdat’a giden Kudüs Gücü Komutanı Korgeneral Kasım Süleymani ve Haşdi Şabi Komutan Yardımcısı Ebu Mehdi el Mühendis ile 8 arkadaşları, ABD’nin düzenlediği hain saldırıda şehit oldular.

İran Devrim Muhafızları, ABD’nin Irak’taki üslerine füzeli saldırı düzenleyerek, bu rejimden intikam aldı.

https://irangercekleri.net/direnisin-zulfikari-kasim-suleymani/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı